Можливо, Земля була пласкою у минулому

Дослідники виявили, що новоутворенні планети, можуть набувати більш пласкої форми, перш ніж ставати круглими.

WordPressDashboard

Вчені з Університету Центрального Ланкаширу (UCLan) провели моделювання на суперкомп’ютері, що з’ясувати, як саме формуються планети. Їхня мета — вивчити аспект, який вчені часто не беруть до уваги. А саме з’ясувати, яку форму набувають молоді планети на ранніх стадіях.

Вони виявили, що коли планети формуються через нестабільність диска, вони не ростуть рівномірно, весь час залишаючись у формі сфери. Натомість вони збирають більше матеріалу на своїх полюсах, ніж екваторі, в процесі розтягуючись у «сплюснутий сфероїд». Його форма нагадує сплющений овал. У міру зростання, молоді планети, зрештою, набувають звичної сферичної форми. Можливо, і Земля на зорі свого розвитку теж була пласкою.

WordPressDashboard

Змодельовані зображення «пласкої» протопланети, показані зверху (ліворуч) та збоку (праворуч). надано: UCLan

Хоча поки це лише симуляції, вчені зазначили, що спостереження за молодими планетами допоможуть їм підтвердити або виключити метод формування планет, пов’язаний з нестабільністю диска.

Відомо, що планети формуються з протопланетних дисків — кілець пилу та газу, що оточують зірки. Але вчені досі сперечаються, як саме це відбувається. Найбільш загальноприйнята теорія називається акрецією ядра. Частинки пилу починають злипатися, утворюючи дедалі більші об’єкти, доки перетворюються на планети. Менш популярна, але все ж таки правдоподібна модель, називається нестабільність диска. Згідно з нею, формування планет відбувається набагато швидше, коли диск остигає, а його матеріал утворює грудки. Потім вони стають планетами.

Дослідження прийнято до публікації у журналі Astronomy and Astrophysical Letters (PDF).

Джерело: Cikavosti

Категорія: Без категорії
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ