Американські дослідники запропонували донорам скористатися системою доповненої реальності під час здачі крові та дійшли висновку, що вона ефективно знижує рівень тривожності під час процедури.
Публікація про це з’явилася в журналі Transfusion. Сучітра Пандей (Suchitra Pandey) зі Стенфордського університету з колегами з різних наукових установ США провели дослідження на базі двох центрів переливання крові. У ньому взяли участь 282 донори віком 18 років і старші. Їм запропонували скористатися AR-гарнітурою Microsoft HoloLens 2 з програмою, розробленою компанією Abbott і Американськими банками крові.
У ній аватар фокусує увагу користувача на виборі та посадці насіння, з якого виростають барвисті дерева і квіти, накладені на навколишнє оточення та обладнання; на тлі грає заспокійлива музика, для управління достатньо рухів очей. До і після сеансу учасники заповнювали опитувальники, наприкінці дослідження свої опитувальники заповнював медперсонал.
Спробувати AR-систему захотіли 84 відсотки донорів, оскільки це “цікаво”, “весело”, “круто” або “щось нове”. 69 відсотків медпрацівників і 68 відсотків донорів визнали її легкою у використанні. Під час використання системи вихідна тривожність, про яку повідомили 50,3 відсотка учасників (частіше жіночої статі, молодші за 20 років, ті, хто здавав кров уперше), істотно знизилася у 68,4 відсотка з них; шанси на її зменшення підвищувалися в 3,6 раза. 54 відсотки донорів із тривожністю висловили готовність скористатися пристроєм знову. Небажані явища виникли у 4,6 відсотка учасників і були легкими: найчастіше зустрічалися вазовагальні навколонепритомні реакції та гематоми.
Джерело: Cikavosti