Nokia пропонує використовувати вежі мобільного зв’язку для генерації та продажу електрики

Nokia запропонувала мобільним операторам новий спосіб додаткового заробітку. Технологічний гігант запропонував монетизувати резервну батарею на базових станціях стільникового зв’язку.

Гігант телекомунікаційного обладнання пропонує інструмент, який може перемикати базові станції стільникового зв’язку з електромережі на резервні акумулятори під час пікового попиту, щоб зменшити витрати на електроенергію. Крім того, базова станція зможе повертати енергію в мережу, щоб приносити дохід мобільному оператору.

Програмне забезпечення під назвою Virtual Power Plant (VPP) Controller створює нову мету та функцію використання резервної батареї базової станції, оскільки вона здебільшого буде простоювати через рідкість відключень електроенергії, стверджує Nokia.

Пропозиція полягає в тому, що, переключившись з мережі на резервне живлення від акумулятора, мобільні оператори можуть зменшити свої витрати на електроенергію на спотовому ринку електроенергії. Це означає, що якщо ціна перевищить певний рівень, базова станція мобільного зв’язку переключиться на живлення від акумулятора.

Nokia також зазначає, що в країнах, де діє ринок резерву живлення, треті сторони можуть брати участь у тендері на забезпечення стабільності електромережі. Оператори мобільного зв’язку можуть використовувати резервний акумулятор базових станцій, щоб постачати енергію на ринок замість споживання енергії з мережі.

Вигода для оператора полягає в тому, що він перетворює системи резервного живлення базових станцій на інвестиції з фінансовою віддачею, кажуть у Nokia, в той же час, ставши частиною резервного живлення мережі, він допомагає уникнути перебоїв в електропостачанні і може зменшити загальний обсяг викидів CO2.

Nokia завершила кілька випробувань системи та планує зробити програмне забезпечення доступним пізніше цього року.

Джерело: sundries.com.ua

Джерело: NNews

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ