Новий потенційний чоловічий контрацептив не впливає на рівень лібідо та тестостерону

Вчені знайшли новий шлях, який може привести до розробки негормонального та оборотного чоловічого контрацептиву. Хоча поки що вони випробували його лише на мишах, дослідники вважають, що їхній “багатообіцяючий” підхід може незабаром призвести до клінічних випробувань на людях.

Відкриття виглядає як білковий комплекс, який регулює експресію генів під час виробництва сперми. У нещодавньому дослідженні вчені з Інституту Салка в США лікували самців мишей існуючим класом препаратів, так званими інгібіторами HDAC (гістондеацетилази), які можуть переривати функцію цього білкового комплексу.

Їхні експерименти показали, що ці препарати тимчасово блокували фертильність мишей. Важливо, що це не впливало на їхній статевий потяг, рівень тестостерону залишався незмінним, а фертильність відновлювалася через 60 днів після припинення прийому препаратів.

“Більшість експериментальних чоловічих контрацептивів блокують вироблення сперматозоїдів за допомогою молотка та щипців, але наш препарат працює набагато тонше. Це робить його перспективним терапевтичним підходом, який ми сподіваємося незабаром побачити в розробці для клінічних випробувань на людях”, – сказав професор Рональд Еванс, старший автор дослідження з Лабораторії експресії генів Інституту біологічних досліджень Салка.

Як і інші чоловічі контрацептиви, цей метод заснований на ретиноєвій кислоті – поживній речовині, яка слугує сигналом для стовбурових клітин сперматозоїдів у яєчках, щоб вони перетворилися на сперматозоїди.

Ретиноєва кислота зв’язується з рецепторами в клітинах, щоб запустити складний генетичний процес, який перетворює стовбурові клітини на зрілі сперматозоїди. Для цього рецептори ретиноєвої кислоти повинні зв’язуватися з білком SMRT, який потім залучає HDAC для синхронізації експресії генів, що виробляють сперматозоїди.

Раніше досліджені підходи просто блокують ретиноєву кислоту або її рецептор, щоб зупинити вироблення сперматозоїдів, але це може призвести до різних побічних ефектів, оскільки ретиноєва кислота необхідна для багатьох функцій організму.

Натомість у цій новій терапії використовується препарат-інгібітор HDAC, який перериває цикл вироблення сперматозоїдів з незначним видимим впливом на інші функції організму.

“Вся справа в часі, – пояснив співавтор дослідження Майкл Даунс, старший науковий співробітник лабораторії Еванса. “Коли ми додаємо препарат, стовбурові клітини втрачають синхронізацію з імпульсами ретиноєвої кислоти, і вироблення сперматозоїдів припиняється, але як тільки ми прибираємо препарат, стовбурові клітини можуть відновити свою координацію з ретиноєвою кислотою, і вироблення сперматозоїдів починається знову”.

Здається, що обіцянка чоловічих контрацептивів завжди “не за горами”, але вона ніколи не реалізується. Навіть якщо цей новітній підхід пройде всі звичні регуляторні обручі, все одно пройде певний час, перш ніж він потрапить на полиці аптек. Втім, над цим питанням працює чимало вчених.

Хоча часто виникає питання, чи захочуть чоловіки приймати “чоловічі таблетки”, є певні докази того, що попит на них існує. Опитування YouGov, проведене у 2019 році, показало, що кожен третій (33%) сексуально активний чоловік у Великій Британії розглядає можливість прийняття чоловічої версії таблеток. Більшість чоловіків вагаються через побоювання щодо побічних ефектів, але, як показує це дослідження, вчені досягли значного прогресу у вирішенні цього питання.

Джерело: NNews

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ