Китайський маглев T-Flight б’є рекорди швидкості

Китай викликав справжній фурор своїм маглев-потягом T-Flight, оголосивши про те, що під час недавніх випробувань він встановив новий світовий рекорд швидкості. Повідомляється, що поїзд розвинув приголомшливу швидкість у 623 км/год.

WordPressDashboard

Поїзд “маглев-гіперпетля”, скорочення від “магнітна левітація”, є інноваційною транспортною системою, призначеною для досягнення винятково високих швидкостей завдяки усуненню опору повітря і тертя об поверхню, які характеризують традиційні транспортні системи.

В основі поїзда лежить спеціально розроблений шлях, оснащений потужними магнітами. Вони генерують магнітне поле, яке штовхає поїзд вгору, даючи йому змогу стійко левітувати над рейками. Це практично виключає тертя між поїздом і рейками, значно знижуючи опір.

Приведений у рух, поїзд на високій швидкості рухається тунелем, який частково або повністю позбавлений повітря, щоб звести до мінімуму аеродинамічний опір.

Тунель також призначений для підтримки зниженого атмосферного тиску, що ще більше знижує опір повітря і дає змогу потягу досягати великих швидкостей без обмежень, пов’язаних із нормальним атмосферним тиском.

Нарешті, потяг може приводитися в рух електромагнітними двигунами, розташованими по всьому тунелю. Вони генерують магнітні поля, що змінюються, ефективно штовхаючи поїзд вперед.

T-Flight, розроблений Китайською корпорацією аерокосмічної науки і промисловості (CASIC), є однією з таких машин. Нещодавно під час випробувань він побив рекорд швидкості, досягнувши 623 км/год. Попередній рекордсмен, японський поїзд серії SCMaglev L0, розвинув максимальну швидкість 603 км/год.

Щоб випробувати новий поїзд, CASIC побудувала трек довжиною близько двох кілометрів у вакуумній трубі низького тиску. Щоб звести до мінімуму тертя, інженери вирівняли випробувальний трек, домігшись дивовижної рівності з допуском всього в 0,3 міліметра. Нарешті, похибка геометричних розмірів тунелю становить менше 2 мм, що означає похибку порівняно з ідеальною формою. Весь трубопровід може повернутися до нормального тиску протягом п’яти хвилин.

Наступний етап випробувань передбачає подовження шляху до 60 км, що дасть змогу потягу розвинути приголомшливу швидкість в 1 000 км/год. На такій швидкості поїзд на маглеві навіть обжене реактивний літак. На цьому прагнення компанії CASIC не закінчуються: в рамках перспективного проєкту планується створити сполучення між Уханем і Пекіном, яке дасть змогу розвинути швидкість у 2 000 км/год.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ