Чоловік зробив 217 щеплень від COVID-19 за 29 місяців

Команда медиків описала незвичайний випадок чоловіка, який отримав 217 щеплень проти COVID-19 протягом 29 місяців.

Хоча вакцинація проти COVID-19 є гарною ідеєю, оскільки вірус еволюціонує і імунітет слабшає, жоден уряд на Землі не рекомендує робити більше 200 щеплень за такий короткий проміжок часу. Неназваний чоловік з Магдебурга, Німеччина, зробив щеплення з “особистих причин”, згідно з повідомленням про випадок. За цей час він потрапив у поле зору прокурора Магдебурга, який зміг підтвердити, що він отримав 130 щеплень, але вирішив не порушувати кримінальну справу за шахрайство.

Це створило певну можливість для імунологів, які хотіли побачити, який вплив на пацієнта мала така кількість вакцин.

“Коли у 2022 році ЗМІ повідомили про чоловіка з Німеччини, який отримав щонайменше 90 щеплень проти SARS-CoV-2, ми (як і багато інших) задалися питанням, які наслідки така гіпервакцинація матиме для імунної системи”, – написав д-р Кіліан Шобер, автор статті, у мережі X (Twitter).

Команда зв’язалася з прокурором, який зв’язався з 62-річним чоловіком, який, у свою чергу, погодився пройти різні медичні тести в Ерлангені. Крім того, команді було надано доступ до аналізів крові, які пацієнт робив протягом цього періоду, а також до результатів тестів на інфекцію COVID-19.

У пацієнта було виявлено велику кількість Т-ефекторних клітин проти SARS-CoV-2, вищу, ніж у тих, хто був вакцинований тричі, і без жодних ознак втоми в цих клітинах. У нього також не було побічних ефектів від жодної з прийнятих вакцин.

“Наш піддослідний був вакцинований загалом вісьмома різними вакцинами, в тому числі різними доступними мРНК-вакцинами, – додає Шобер у своїй заяві. “Те, що не було помітних побічних ефектів, незважаючи на таку надзвичайну гіпервакцинацію, узгоджується із загальною доброю переносимістю препаратів”.

Хоча цей випадок є курйозом (і добре, що пацієнтка здорова), ми не можемо багато чого екстраполювати на основі цього єдиного випадку – і навряд чи хтось наполягатиме на проведенні клінічних випробувань сотень вакцин на рік, зважаючи на високу ефективність вакцин на даний момент.

“Наш звіт показує, що гіпервакцинація проти SARS-CoV-2 не призвела до несприятливих подій і збільшила кількість спайк-специфічних антитіл і Т-лімфоцитів, не маючи сильного позитивного або негативного впливу на внутрішню якість адаптивних імунних реакцій”, – підсумовують автори в своїй роботі. “Хоча ми не виявили ознак проривної інфекції SARS-CoV-2 у ГІМ на сьогоднішній день, не можна з’ясувати, чи пов’язано це причинно-наслідковим зв’язком з гіпервакцинацією. Важливо зазначити, що ми не підтримуємо гіпервакцинацію як стратегію підвищення адаптивного імунітету”.

Джерело: NNews

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ