Google запускає глобальний конкурс на $5 млн для пошуку практичного застосування квантових комп’ютерів

Google спільно з XPRIZE та Женевським центром прогнозування науки і дипломатії (GESDA) запустив глобальний конкурс на застосування квантових обчислень для вирішення реальних проблем.

Квантові комп’ютери використовують квантову механіку для вирішення проблем, які просто занадто складні, щоб їх могли обчислити традиційні комп’ютери чи навіть суперкомп’ютери. Є надія, що з розвитком галузі ці комп’ютери зможуть виконувати такі складні обчислення, можливо, у сфері пошуку ліків для медичного застосування або моделювання поведінки молекул.

“Класичний суперкомп’ютер може спробувати змоделювати молекулярну поведінку за допомогою грубої сили, використовуючи свої численні процесори, щоб дослідити всі можливі варіанти поведінки кожної частини молекули. Але коли він переходить до найпростіших, найзрозуміліших молекул, суперкомп’ютер зупиняється. Жоден комп’ютер не має робочої пам’яті, щоб обробити всі можливі перестановки молекулярної поведінки будь-якими відомими методами”, – пояснюють в IBM.

“Квантові алгоритми застосовують новий підхід до такого роду складних проблем – створення багатовимірних обчислювальних просторів. Це виявляється набагато ефективнішим способом вирішення таких складних завдань, як хімічне моделювання”.

Це захоплююча сфера. Кожні кілька місяців ми чуємо про новий величезний прорив або рекорд у квантових обчисленнях і галас про те, як вони змінять світ. Але, незважаючи на весь цей галас, квантові комп’ютери ще не настільки корисні. Насправді, компанії все ще працюють над першою операційною системою для квантових обчислень.

https://www.youtube.com/embed/XLBIJk6AXjg

“Хоча є багато причин для оптимізму щодо потенціалу квантових обчислень, ми все ще дещо не знаємо, як, коли і для яких реальних проблем ця технологія виявиться найбільш трансформаційною”, – йдеться в прес-релізі Google, який оголошує про новий конкурс.

“Ми сподіваємося, що запуск цієї премії допоможе пролити світло на ці питання, стимулюючи спільноту до розвитку і більш ретельного прогнозування позитивного впливу квантових обчислень на суспільство”.

Конкурс, який триватиме три роки, пропонує конкурсантам розробити додатки для квантових обчислень, які принесуть користь суспільству. У першому раунді конкурсантів просто просять описати проблему, яку вони намагаються вирішити, і надати аналіз того, скільки часу знадобиться квантовому комп’ютеру, що працює за їхнім алгоритмом, щоб вирішити її.

З цього пулу учасників до фіналу вийдуть до 20 команд, які розділять між собою перші 1 мільйон доларів від загального призового фонду. У наступному раунді їм буде запропоновано надати докази того, що вони зможуть отримати цю відповідь швидше (або точніше) на квантовому комп’ютері, ніж на звичайних комп’ютерах, і окреслити, як ці розрахунки матимуть позитивний вплив на суспільство. Три найкращі кандидати або команди отримають 3 мільйони доларів, а ті, хто посяде друге місце, – ще 1 мільйон доларів.

Джерело: NNews

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ