Учені розповіли про ранню ознаку хвороби Альцгеймера

Рання ознака, а саме дезорієнтація в просторі, може проявлятися за роки і навіть десятиліття до появи більш очевидних симптомів.

Вчені з Університетського коледжу Лондона (UCL) представили нові дані, які виявляють ранню ознаку хвороби Альцгеймера, а саме дезорієнтацію в просторі. Ця ознака, згідно з дослідженням, може проявлятися за роки і навіть десятиліття до появи більш очевидних симптомів хвороби.

Дослідники використовували віртуальну реальність (VR) для перевірки здатності до орієнтування та запам’ятовування маршрутів у 100 дорослих у віці від 43 до 66 років. Учасники з високим ризиком розвитку хвороби Альцгеймера, наприклад, з геном APOE-4, сімейним анамнезом або нездоровим способом життя, показали гірші результати, ніж інші.

Цікаво, що дезорієнтація в просторі, згідно з дослідженням, частіше зустрічалася у чоловіків. Це відкриває нові перспективи в розумінні відмінностей у прояві хвороби Альцгеймера у різних статей.

Важливо відзначити, що ці результати мають потенційне значення для розробки засобів діагностики та підтримки пацієнтів з ризиком розвитку хвороби Альцгеймера. Передбачається, що виявлення просторової дезорієнтації може бути першим сигналом майбутнього розвитку хвороби, що дозволить проводити більш ефективні заходи ранньої діагностики та лікування.

Ці результати відкривають нові шляхи для глибшого розуміння хвороби Альцгеймера та її ранніх стадій, що може призвести до розробки більш точних та ефективних методів діагностики та втручання. Раннє виявлення та лікування цього неврологічного розладу може значно покращити прогноз для пацієнтів та зменшити загальний тягар хвороби для громадського здоров’я.

Джерело: NNews

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ