Новий метод 3D-друку створює міцніші вироби в 5 разів швидше

Технології 3D-друку допомагають знизити витрати і час на виробництво, скорочують відходи. І водночас багатьом матеріалам, які використовуються в адитивних технологіях, бракує міцності. Для розв’язання цієї проблеми фахівці зі США розробили новий процес друку: виріб із неметалевого матеріалу виходить міцнішим і в п’ять разів швидшим, ніж у традиційних 3D-принтерів.

WordPressDashboard

Принцип рідкого 3D-друку полягає в пошаровому затвердінні рідкого фоточутливого поліуретану під дією світла. Щоб перейти до друку наступного шару, платформа з моделлю піднімається, поступово набуваючи заданої форми. Проблема в тому, що напівзастиглий, ще липкий полімер потрібно переміщати дуже акуратно, що істотно уповільнює процес друку, розповідає IE.

Інженери з Сандійської національної лабораторії порівняли цей процес із випічкою.

Команда розробила інноваційний метод охолодження матеріалу після друку за допомогою двох джерел світла: синього та ультрафіолетового. На цю ідею їх наштовхнули методи двохвильового друку з полімеризацією акрилу і безперервного рідкого друку (CLIP). Друк іде як зазвичай, шар за шаром, але друге джерело світла запобігає полімеризації на дні кювети, щоб модель не прилипала. Отже, деталь можна переміщати швидше.

Замість акрилу інженери взяли дициклопентадієн, який застосовують у виробництві фарб і вогнегасників. Для того, щоб він краще полімеризувався, вони змінили базові компоненти матеріалу з акрилових на олефінові. Це дало змогу підвищити міцність моделей.

WordPressDashboard

Головна мета дослідників – розширити для інженерів і дизайнерів діапазон полімерів, що використовуються, щоб їм простіше було вибирати відповідний матеріал для своїх проєктів.

Нова технологія дає змогу створювати живі 3D-тканини з необхідною структурою для імплантації в головний мозок з метою лікування травм і захворювань. Доклінічні експерименти показали, що такий підхід має великий потенціал для регенерації тканини мозку у людей.

3D друк революціонізував виробництво, дизайн і медицину, пропонуючи необмежені можливості в створенні складних і персоналізованих об’єктів. Ось п’ять цікавих фактів про цю захоплюючу технологію:

    Джерело: Cikavosti

    Категорія: Суспільство
    Сторожинець.info
    МЕНЮ

    КОНТАКТИ