Вчені створили найповніший атлас серця людини та знайшли там нові клітини (відео)

Вчені нанесли на карту клітини людського серця, що розвивається, більш докладно, ніж будь-коли раніше. Дослідження опубліковано у журналі Nature.

WordPressDashboard

Найповніший на сьогодні клітинний «атлас» людського серця, що розвивається, був створений з використанням передових технологій і містить типи клітин, що раніше не зустрічалися.

Атлас включає 75 типів клітин серця, у тому числі типи клітин клапанів серця та м’язів, що забезпечують його скорочення. Раніше їх не спостерігали. Карта показує, як ці та інші клітини організуються, утворюючи різні внутрішні структури серця в утробі матері. Також атлас показує, як різні клітини взаємодіють під час серця.

Щоб скласти карту, дослідники вивчили цілі людські серця. Їх пожертвували до Перинатального біорепозиторію UCSD, банку тканин, який використовують для вивчення вагітності людини. Серця належали плодам від 9 до 16 тижнів. На цьому етапі орган вже перетворюється з простої трубки на чотири окремі камери. Однак він все ще набагато менший за серце дорослої людини.

Вчені використали безліч методів, зокрема секвенування одноклітинної РНК. Рибонуклеїнова кислота переносить «проєкти», що зберігаються в генах, на «фабрики» з будівництва білків у клітині. Тому аналіз РНК допоможе вченим ідентифікувати різні типи клітин.

Інший метод, який використовували вчені — мультиплексна стійка до помилок флуоресцентна гібридизація in situ (MERFISH). Він дозволяє дослідникам виявляти та кількісно оцінювати транскрипти РНК — скопійовані схеми — сотень генів у кожній клітині, одночасно фіксуючи анатомічне розташування клітини в органі.

Крім аналізу серця, вчені провели генетичні дослідження на мишах та лабораторні тести зі стовбуровими клітинами людини. Вони продемонстрували, як різні типи клітин взаємодіють один з одним, керуючи розвитком внутрішніх структур серця.

Наприклад, вони спостерігали взаємодію між м’язовими клітинами шлуночків серця; фібробласти чи клітини, які сприяють утворенню сполучної тканини; та ендотеліальні клітини, що вистилають кровоносні судини. Ці процеси відіграють роль формуванні стінок шлуночків серця.

    Джерело: Cikavosti

    Категорія: Суспільство
    Сторожинець.info
    МЕНЮ

    КОНТАКТИ