В Великому Кучурові закінчили асфальтувати “скандальну” дорогу

2

Вчора по обіді у селі Великий Кучурів здали в експлуатацію капітально відремонтовану ділянку дороги по вул. Володимира Бузенка.

Перед цим заасфальтовану ділянку оглянули голова, члени будівельної комісії, депутати Великокучурівської об’єднаної територіальної громади, представники підрядника і технагляду та мешканці села.

Асфальт на дорозі був ще гарячий – взуття прилипало до нього, оскільки роботу завершили сьогодні близько 7-ї ранку. Опробувати новоспечений асфальт вийшли і діти – хто на дитячій машинці, хто на роликах.

Після огляду відремонтованої ділянки дороги у приміщенні сільської ради заслухали висновки будівельної комісії  сільради та депутатський корпус, представника технагляду.

Висновки були позитивні, тому голова Великокучурівської об’єднаної територіальної громади Василь Тодеренчук підписав акт виконаних робіт, прийнявши відремонтовану дорогу в експлуатацію.

“Дорога зроблена згідно кошторису, зауважень до робіт на сьогоднішній день немає”, – заявив ФОП Віталій Шанкович, який здійснював технагляд на цій дорозі.  На питання чому люди руками могли відривати шматки асфальту, відповів: “Люди не дочекалися кінця робіт і відривали нижній шар”.

Підрядником, який укладав асфальтобетонне покриття по вул. Бузенка, є ТДВ ШБУ-60. Технічний директор ТДВ ШБУ-60 Михайло Білик стверджує, що ті недоліки, які були виявлені на підготовчому етапі, усунуті і дорога служитиме 5 років, як передбачено договором. “5 років тут взагалі не мало би бути жодних проблем – це при умові правильної експлуатації”, – запевняє Михайло Білик.

1

Депутат Великокучурівської  ОТГ Олександр Попадюк у 2008 році бачив, як робила асфальт дороги у сусідньому селі Тисовець фірма з Дніпра, тому під час ремонту цієї скандальної ділянки дороги одразу побачив порушення. “Бітуму не було ні грама. Мав бути вирівнюючий шар – 2 см, а далі – укладання асфальту – 6 см.

Коли здійснювалися ремонтні роботи – представника технагляду на місці не було. Якби активісти не підняли шум, я думаю, що ремонт дороги завершили б в той же день до вечора в один шар – вона б протрималася до весни, а весною її б знесло. Наразі, на мій погляд, недоліки усунули і ця дорога відповідає затвердженому кошторису”, –  каже депутат.

Голова будівельної комісії Великокучурівської сільради Юрій Аксентій стверджує, що під час проведення ремонту були суттєві порушення норм, однак завдяки депутатам, активістам та небайдужим мешканцям села недоліки виправлені. “Були порушення. На початку робіт асфальт укладався в один шар, були тріщини, дорога стала хвилястою. На сьогодні ж ця дорога нас задовольняє, я бачу, що роботи вже виконані згідно кошторису», – каже Юрій Аксентій.

Василь Тодеринчук, сільський голова Великокучурівської громади, ремонтом задоволений і вважає, що “з хати сміття не виноситься”, мовляв, не треба було влаштовувати скандал з дорогою на всю Україну, можна було розібратися на місці.

“У нас тут дорога була – суцільне болото, тому ремонт був конче потрібен. Відремонтовано ділянку дороги довжиною 850 метрів, вартість робіт – 1, 497 млн. грн. Гроші виділив КМУ при об’єднанні громади з розрахунку на жителів та територію ОТГ.

Також розпочинаємо ремонт ділянок дороги по вул. 28 червня у селі Тисовець, по вул. Шевченка у Великому Кучурові, а також у селах Снячів та Глибочок.  Виконання ремонтних робіт обійдеться у близько 1,5 млн. грн.” – розповів Василь Тодеренчук. Він також подякував небайдужим жителям, які живуть по вул. Бузенка, за те, що годували та поїли кавою дорожників.

Місцеві мешканці радіють, бо чекали на асфальтування цієї дороги 15 років. “Я ремонтом задоволений. Слава Богу, бо щороку казали, що буде асфальт, а то вже минуло 15 років”, – каже мешканець Великого Кучурова Мірча.

Великокучурівці сподіваються, що відремонтована дорога дійсно служитиме довго.

За словами технічного директора ТДВ «ШБУ-60» Михайла Білика, рух  транспорту відремонтованою дорогою відновлять через 2 дні.

Галина Єреміца

Категорія: Важливо Новини району
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ