Техногенно-екологічна катастрофа у підвалі голови РДА

“Загроза” техгоненно-екологічній безпеці району

Як каже нам Вікіпедія, надзвичайна ситуація – це порушення нормальних умов життя і діяльності людей на об’єктах або територіях, спричинене аварією, катастрофою, епідемією, стихійним лихом, епізоотією, епіфітотією, великою пожежею, застосуванням засобів ураження, що призвели або можуть призвести до людських і матеріальних втрат.

Нещодавно в Сторожинецькій РДА відбулося позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС).

Кабінетом Міністрів визначено цілий ряд завдань, якими опікується комісія такого типу. Якщо коротко, то вона є постійно діючим органом, який забезпечує координацію діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, пов’язаної із забезпеченням техногенно-екологічної безпеки, захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій, організаційних заходів протидії терористичній діяльності та воєнній загрозі, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і реагування на них.

Наприклад, наша районна комісія розглядала питання щодо отруєння дітей в Давидівській школі, впроваджувала заходи щодо попередження загибелі людей на водних об’єктах району, захищала район від африканської чуми свиней тощо.

На порядку денному одного з останніх позачергових засідань комісії, де головує перший заступник голови РДА та до складу якої входять рятувальники, лікарі, екологи і куди було запрошено представників міської ради та КП “Сторожинецьке ЖКГ”, було одне питання – про систематичне підтоплення житлового будинку жителя Сторожинця Ярослава Бартоша. Ось так. На офіційному сайті Сторожинецької РДА забули, напевно, згадати про те, що таке засідання відбувалося.

Крім того, з протоколу засідання ми дізнаємося, що до цього простого сторожинчанина, який тільки по збігу обставин є ще й головою РДА, неодноразово приїжджали рятувальники, щоб викачати воду з підвального приміщення житлового будинку. Цікаво дізнатися, а скільки разів виїжджали пожежники до інших жителів району, щоб відкачати їм воду з підвалів? Майже впевнений, що жодного.

Через калюжу на дорозі і неможливість домовитися з сусідами, щоб провести дренаж (sic!), голова РДА хоче змусити міську раду через своїх підлеглих (інакше ніяк, рішення комісії є обов’язковими для всіх) вирішити техногенно-екологічну катастрофу дуже локального масштабу. За бюджетні кошти. По тихому.

Зрозуміло, що на гідроізоляцію підвалу гроші потрібні. За округом закріплений депутат, який може написати акт обстеження матеріально-побутових умов і винести на сесію питання про виділення матеріальної допомоги. По максимуму – 5000 грн.

Можливо, власної офіційної заробітної плати, якої за 2016 рік згідно декларації було 188 тисяч 906 гривень, не вистачає, щоб навести лад у подвір’ї?

Жаль, що коли затопило підвали у 16 будинках по вул. Шевченка в Сторожинці і пенсіонери мало не плакали через понищені продукти харчування та домашню консервацію, не було видно рятувальників, які викачували воду, і, наскільки мені відомо, не збиралася комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Як ми керуємо районом, якщо ми не можемо самі вирішити свої проблеми, перекладаючи їх на плечі спеціальної комісії, де головує, до речі, прямий підлеглий?

Підтоплення підвалу через воду на вулиці – питання максимум рівня начальника КП “Сторожинецьке ЖКГ”, а аж ніяк не районної комісії з ТЕБ та НС. Але “пани б’ються – у холопів чуби тріщать”.

Михайло Шморгун

Категорія: Важливо Статті
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ