Середа, Березень 21
Білий Ангел - Центр яскравих подій

Горіла школа, палала… Розслідування (частина IV)

Розслідування

14 лютого в Сторожинецькій громаді сталася прикра подія – вночі загорілася школа в Слободі-Комарівцях. Пожежу ліквідували, а через тиждень депутати виділили на ремонт навчального закладу 747 тис. грн.

При цьому на сесії зазначали, що цих коштів вистачить на все, а підрядник буде виконувати роботи “без особливого прибутку”.

Мало того, голова громади Микола Карлійчук, який і підписував договір з підрядником, зазначив, що повинен бути “контроль” і закликав “брати рулетку і міряти”. До того ж, керівництво громади було так впевнено в підряднику, що до роботи він приступив відразу після пожежі, не чекаючи договорів.

По старій сторожинецькій традиції, ніхто навіть не думав скористатися публічним майданчиком для закупівель, “бо час іде, стіни мокнуть”, а підрядник – ось він, готовий працювати на благо громади “без особливого прибутку”.

Надворі вже майже серпень, літо кінчається, школу ніби доробили, але якось не до кінця. За допомогою запиту на отримання інформації отримав договір з ТОВ “АВІКбудпроект” та два акти виконаних робіт на загальну суму 730 тис. грн. На цьому об’єкті також 8261 грн. отримав ФОП Іліка Василь, який здійснював технічний нагляд за виконанням робіт, тобто контролював правильність застосування норм, витрати матеріалів тощо.

Договір та акти виконаних робіт

При натисканні на зображення – воно відкриється у збільшеному розмірі

Акт виконаних робіт – дуже цікавий документ. Наприклад, на першій ж сторінці ми бачимо застосування коефіцієнту урахування впливу умов виконання робіт, який рівний 1,2. Маленька така циферка, ніби нічого не значить. А ні, значить – це здорожчання вартості виконання робіт в залежності від умов, де вони проводяться.

Національний стандарт України визначає три випадки, коли може застосовуватися ця 20% “надбавка” – це або робота під лініями високої напруги, або виконання робіт в приміщеннях та на фасадах і дахах будівель, що експлуатуються. Ніби роботи почалися в лютому, ніби час, коли діти навчаються, але після пожежі будівля Слобода-Комарівської школи не експлуатувалася. Вона була порожньою, заняття проходили в спортзалі, столовій та бібліотеці.

Скільки ж “наекономив” для громади підрядник, застосовуючи такий коефіцієнт? Грубо можна порахувати, віднявши вартість матеріалів від вартості робіт.

Згідно першого акту: 512 тис. грн. – 400 тис. грн. = 112 тис. грн. 20% від 112 тис. – 22,4 тис. грн. Згідно другого акту: 71,6 тис. грн. – 47,7 тис. грн. = 23,9 тис. грн. 20% від 23,9 тис. грн. – 4,78 тис. грн. Разом, на першій же сторінці кожного акту, потенційна “економія” склала 27 тис. грн. бюджетних коштів. Навіть рулетку в руки не брав. Запам’ятаємо це число і йдемо далі.

Звичайно, перевірити кожний пункт актів виконаних робіт як журналіст я не зможу, тому зупинятися буду на очевидних речах.

В 34 рядку першого акту бачимо, що улаштування дощатих покриттів товщиною 28 мм та площею 33 м² вартувало 9,4 тис. грн. Звідси дізнаємося кількість дошки, яку встелили на підлогу – 0,028 м х 33 м – виходить біля 1 м³. Куб дошки для підлоги вартує біля 2 тис. грн. Значить, 9,4 тис. мінус 2 тис. = 7,4 тис. грн. (або 220 грн. за 1 м²)  – це вартість роботи за “улаштування” підлоги на кімнату в 33 “квадрати”? Здається, що трохи забагато.

Згідно Державних будівельних норм, така робота би вартувала біля 600 грн. Знову “економія”? На цей раз 6,8 тис. грн. Разом з попередньою вже нарахували майже 34 тис. грн. 

Після пожежі на другому поверсі будівлі замінили 5 дверей, тобто 14,4 м² “блоків дверних дерев’яних” по 1738,60 грн./м². Зачекайте! Десь я вже бачив цю ціну і схожі двері!

Ось так виглядає фрагмент акту виконаних робіт по школі в Слободі-Комарівцях:

А нижче – фрагмент акту виконаних робіт по школі на хуторі Рівня Банилова-Підгірного з попереднього розслідування. Різниця тільки в ціні замків та пінки.

Ви вірите в такі збіги чи таки “ноги”у цих дверей “ростуть” з одного й того ж місця? Судячи з всього, це все ті ж знайомі нам двері, підозріло схожі на ті ж двері, які встановлені в двох школах Банилова-Підгірного. Тільки там підрядником було КП “Сторожинецьке ЖКГ”, а тут – ТОВ “АВІКбудпроект”. Соупадєніє?

Якість дверей і коробок відповідна – діти не придеруться, перевіряючі “примажуться”.

Отак, на думку виконавця і технагляду, мають виглядати закриті на ключ двері в кабінет інформатики. Шпара десь півтора сантиметра. Як в анекдоті, є три положення двері – “закрито”, “відкрито”, “не закрито”.

Дерев’яних дверей – 5 штук на 29,5 тис. грн. Загальна площа – 10 м2. В акті виконаних робіт – 14,4 м2. Знову площу дверних коробок вписали в площу дверей?

З ціною на ці “вироби” ми вже розбиралися раніше, тому знаємо, що сміло можна мінімум половину їх вартості списувати в “економію”. 29,5 тис.грн./2 = 14,75 тис. грн. Разом з попередніми “економіями” – вже 48 тис. грн. Запам’ятаємо.

До речі, комбіновані міжкімнатні двері з дерева та МДФ, з дерев’яною коробкою з ущільнювачем, якісним замком, наличником, замірами, монтажем тощо обійшлися би в 12 тис. грн.

Вікна… Перше ж вікно, яке попалося на очі, відкрити вдалося, а закрити вже ні – воно перекосилося і закриватися не хотіло. Прийшлося підважувати.

Так як надворі 2017 рік, і поки ми ліпимо дерев’яні двері та найдешевші склопакети в навчальні заклади, десь в світі ракети літають в космос і навіть вже повертаються звідти назад, то стало цікаво, а як саме в навчальних закладах повинні вставлятися вікна, двері тощо.

Потрібно трохи “лірики”. Чим загрожує неправильно вставлене вікно, особливо там, де навчаються діти? Як розповідають спеціалісти, до монтажу вікна потрібно підходити правильно, виконуючи певні вимоги – повинна бути проведена консультація спеціаліста (яких не так і багато навіть в області, але в громаді такий є), який розуміється на енергозбереженні, тому що “комерційний” профіль (такий як Galaxy на фото нижче, який не дотягує по показнику супротиву теплопередачі до першої кліматичної зони, куди і відноситься вся область), використаний тут під час ремонту, не енергоефективний і працює більше як “заслін від вітру”, що, разом з “професійним монтажем” в свою чергу, тягне за собою цілий ряд негативних наслідків.

Зокрема, йдеться не просто про втрату тепла, а в певних випадках і про шкоду здоров’ю – вікно з найдешевшого профілю, яке, до того ж неправильно змонтоване, а також з не обробленими відкосами, буде промерзати зимою, на ньому буде збиратися конденсат, що приведе до виникнення плісняви, яка може перерости в злоякісний грибок. В свою чергу, таке зараження приміщень, де постійно знаходяться діти, може призвести до їх захворювань, при чому причину знайти буде важко.

На моє переконання, такі “нюанси” мало цікавлять як підрядників, так і замовників. Не їм та не їх дітям в тій школі вчитися, сидіти в кабінетах, не їм платити за опалення або лікування.

Загальна площа вікон та однієї двері, яку ми наміряли “антикорупційною рулеткою” – 14,3 м². В актах виконаних робіт “блоків металопластикових”  – 5,76 м² по 2473,83 за м² на 14,2 тис. грн. + 12,05 м² за 1676,75 м² на загальну суму 20,2 тис. грн. Разом – 34,4 тис. грн. без 5% єдиного податку. З податком – 36,12 тис. грн. 

Звернувшись по допомогу в один з сторожинецьких салонів вікон та дверей, перерахували вартість. Разом вийшло – 31 тис. грн. “Економія”- 5,12 тис. грн. Разом з попередньою – близько 53 тис. грн. 

Розрахунок вартості вікон та дверей, встановлених по факту в школі

Згідно акту виконаних робіт було встановлено 22 світильники LED-SH ціною 421,95 за одиницю на загальну суму 9283 грн.

По перших відповідях Гугла знаходимо такі ж світильки по 255 грн. Знову “економія” 3,6 тис. грн. Разом – 56,6 тис. грн.

Окремо треба сказати про шкільні меблі, які було понищено вогнем. Наскільки я знаю, кошти на придбання меблів міській раді надала обласна державна адміністрація. Рівно 100 тис. грн. В квітні був заключений договір з ФОП Кіщенко Н.О. про постачання меблів згідно цієї накладної:

Першу підозру викликало те, що 88 одиниць мебелі в сумі ідеально вартували 100000 грн. 00 копійок. А другу підозру викликав опублікований в Prozorro звіт про укладений договір. Ніби у підприємця чернівецька адреса, а звідки там взявся сторожинецький номер телефону?

Чий же це телефон? Найпростіше вияснити, зателефонувавши…

Яка неочікуваність! І підрядник чернівецький, і гроші ОДА, і меблі не наші, а телефон КП “Сторожинецьке ЖКГ”. Вуха комунальників стирчать в міській раді прямо з усіх шпарин!

Уже знаючи цю “найчеснішу” організацію як виробника дверей, дізнаємося про неї як про постачальника меблів. Принаймні, пов’язаного з постачальником меблів.

Знайшовши в Інтернеті першу ж контору, яка торгує шкільними меблями та уточнивши ціни, почав звірятися з накладною.

Дошка 3м х 1м. По накладній від виробника UkrBoads вона вартує 3200 грн., в Інтернеті – 2100 грн. Приблизна “економія” на кожній дошці – 1,1 тис. грн. Так як дошок шість – 6,6 тис. грн. “економії”. Ніби й кошти надавала ОДА, і, наскільки я знаю, постачальника меблів вибирали в обласному центрі, але “слід ЖКГ” просто вимушує це додавати. Тому, загальна “економія” вже 63,2 тис. грн. 

Дошка 2м х 1м – 1800 по накладній, 1373 в Інтернеті.

Парта – 12 комплектів по 1200 грн. в накладній, в Інтернеті – 965 грн. На 12 комплектах – 2,8 тис. грн. “економії”.

Парти з стільцями. 6 комплектів по 1450 грн. в накладній, в Інтернеті – 1180. Знову 1,6 тис. грн. “економії”

Шість комплектів трохи інших парт з стільцями по 1350 грн. за комплект, в Інтернеті – 1068 грн. 1,6 тис. грн. дописуємо.

І так далі, думаю, що мотив ви зрозуміли. До загальної “економії” по актах виконаних робіт можна сміло додати ще з 15 тис. грн. на меблях. Разом вже біля 72 тис. грн. наші “керовники” “наекономили” на ремонті школи. Але це ще не все. 

Незрозуміла ситуація з ремонтом даху. В документах зазначається улаштування 241,6 м² покрівлі мансардної і 136,4 м² покрівлі двоскатної з металочерепиці.

На фотографії видно, що верх даху школи як був з оцинкованої бляхи, так і залишився – замінили лише половину. А 136 “квадратів” – це приблизно вся площа верхнього двоскатного даху.

Якщо взяти, що половину не зробили, то разом з ціною металочерепиці, підрядник “наекономив” біля 13 тис. грн. Разом з попередніми – 85 тис. грн. Не говоримо вже про недобілені фасади та незароблені відкоси.

До речі, підрядник в актах виконаних робіт відображає позиції щодо відрядження працівників організації до об’єкту будівництва на суми 21,8 тис. грн. та 4,4 тис. грн. Разом 26,2 тис. грн. Цікаво, звідки і куди працівники організації “відряджалися”? Правильність використання цих коштів мав би перевірити замовник, тому 26,2 тис. грн. допишемо в “економію”. Разом вже – біля 110 тис. грн. без врахування єдиного податку.

Найцікавіше, що зараз два класних приміщення знаходяться ось в такому стані:

Як вдалося дізнатися, роботи не закінчують, тому що “нема коштів”. Тобто 730 тис. грн. з міського бюджету, 100 тис. грн. на меблі від ОДА не вистачило? Але ж на сесії запевняли, що всього буде достатньо і школа почне навчальний рік відремонтованою!

Мало того, наскільки мені відомо, крім 100 тис. грн., від ОДА надійшло ще 200 тис. грн. на капітальний ремонт. Разом вже більше мільйона. Напрошується резонне риторичне питання – де гроші?

І ще маленький нюанс – це не був капітальний ремонт. По факту, це була реконструкція будівлі, тому що у класах, розміщених на другому поверсі, піднімали дах, тобто змінювали геометричні розміри.

Для такої роботи потрібно було б робити робочий проект з кресленнями та техніко-економічними розрахунками, який мав би пройти експертизу, потім потрібно було отримати дозвіл в Державній архітектурно-будівельній інспекції. Цього не зробили, а реконструкцію будівлі, де майже кожного дня знаходяться діти, пустили по документах як капітальний ремонт, тому що так простіше і роботу можна віддати “потрібному” та “надійному” підряднику.

З лютого і до серпня – роботи не до кінця виконані… Що заважало? Так спішили зробити школу чи так спішили дати роботу потрібному підряднику? Навіть моїм, далеко не професійним поглядом журналіста, видно, що, як мінімум, 110 тис. грн. десь між рядочками документів “зекономили”. І це по самих очевидних речах. А скільки там в “прихованих роботах”?

До того ж, більш чітким бачиться корупційний зв’язок між міською радою, ЖКГ (з його неофіційним “куратором”) та “своїм” підрядником, який раніше також відзначався.

А тепер питання – кому і для кого ми робили громаду? Може пора вже оголошувати такі допорогові закупівлі на Prozorro згідно Закону України №922? Цей механізм був придуманий саме для того, щоб ті, хто публічно декларує, що “за все своє життя не взяли жодної гривні”, таки цієї жодної гривні з бюджету не взяли б.

Фактично, бюджет громади, не переплачуючи підрядникам, може, як мінімум, в два рази збільшити видатки для найбільш вразливих груп населення (типу програми “Турбота”), збільшити в декілька разів фінансування спорту, збільшити в декілька разів фінансування програм для підтримки молоді, проводити реальні заходи для розвитку бізнесу та підприємництва на території Сторожинецької громади. І це в рамках того ж бюджету, який зараз втрачається, “ділиться” серед чиновників, які знаходяться в одній “темі”.

Правильно господарюючи, ми можемо реально розвивати громаду, а не просто злочинно “проїдати” її і так невеликий ресурс під час війни.

А ми далі продовжимо цю серію журналістських розслідувань, показуючи реальні втрати коштів кожного жителя громади, який платить податки. 

Михайло Шморгун

Магазин Водолій
 • Гость: Да все економлять та економлять (крадуть) а грошей нема і нема. Хто за це все відповідати буде???
 • Гость: Складається враження, що у керівника громади, як часто показували у мільтфільмах студії Дісней, при прийнятті рішення на плечах з'являються маленькі бісики-господарнички - один з німбом і крилами, другий з вилами і плиткою. Перший намагається наставити на шлях праведний типу "не купуй меблі та роботи за завищеними цінами, твої нащадки і жителі громади "дякую" скажуть", а інший, той, що червоний (умовний Копчик), каже: "Заробиш грошенят, правда "дякую" тобі не скажуть, але це таке діло..."
 • Гость: Об'ява про вакансії Новоствореному кооперативу "Шустрий" потрібні на постійну роботу: 1. підпалювач громадських приміщень; 2. помічник підрядника на виконання ремонту (бажано щоб володів фотошопом фотографій про виконані роботи - щоб легше звітувати про виконані роботи); 3. помічник голови кооперативу щоб відповідати на телефонні дзвінки по номеру (03735)-2-12-44; 4. коректор сум виконаних робіт (щоб не палитися повторами та накладками); Заробітна плата - відсоток від дерибанчику громадських грошей.
 • Гость: Дякуємо гарно Вам за гарно проведене розслідування. Але просимо Вас допоможіть розібратись із ситуацією по Давидівській ЗОШ І-ІІІ ст. Ми батьки стурбовані тим, що не розуміємо й досі на які цілі ми здали гроші, кажуть що на нову огорожу. Цікаво так воно чи ні? Чи можливо і у нашій школі є такі собі підрядники, які виконують роботи за рахунок коштів громади, а нас обдурюють і кажуть що за наші. Висвітліть будь ласка акти виконаних робіт по огорожі, та й цікаво знати скільки коштує все ж таки огорожа школи.
 • Балінов Дмитро: Дякую, але розслідування не тільки моє. У нього є автор. Щодо паркану - спробуємо щось дізнатися.
 • Гость: От чому на протязі пів року не проводяться конкурси по комунальному господарству. Слава карлійчукам. І прокуратура своя мовчить, як риба об лід. Одного разу в бутність СРСР на нараді в райкомі партії обговорювалося питання малої врожайності капусти на протязі багатьох років. Голова райкому розпікав усіх голів колгоспів вздовж і поперек, погрожував Сибіром, забрати парт. квитки, і от один голова каже,- "Шановний голово минулого року ми посадили 200 гектарів капусти, хробак з'їв, цього року 300 гектарі, знову хробак з'їв, давайте на слідуючий рік ми посадимо 500 гектарів, нехай той хробак вдавиться. Так може громадо давайте узаконемо 30% відкати, може вдавляться. Ще є, що красти
 • Гость: Якось ми так легко хохмимо навколо дерибану, хробаків чи легалізації 30% на відкати... А вони ( не знаю яке слово точніше підібрати про тих, що прикормився біля бюджетних коштів ) собі на це все дивляться зверху і продовжують своє... Коли ж громада усвідомить, що нам дався шанс змінити щось у своєму житті, а ми все ніяк від совка не відірвемося. Все чекаємо, що хтось прийде, та й щось змінить... Так недовго і втратити той самий шанс...
 • Гость: Існує три класи людей: СИТІ, ГОЛОДНІ і НЕНАСИТНІ. Ліон Фейхтвангер.
 • Гость: Те, що вам доносять цю інформацію, яку би ви ніколи не прочитали в рідних краях, і мало того, що доносять, ви ще можете її вільно коментувати, висловлюючи свою власну думку - це вже сигнал, що зміни почалися. Можливо не так, як би вам хотілося, але тепер не прогавте їх.
 • Гость: Прогавлять, бо у всіх школах батьки постійно здають гроші на ремонти, штори і інше, тихенько домовляються з учителями про додаткові індивідуальні заняття за оплату по існуючим таксам (а чому ті ж самі вчителі не можуть навчити тих самих учнів в рамках програми під час уроків?) кожен розуміє, що це не правильно, що школи отримують від бюджетів не малі гроші, але сидить тихенько, аби його чадо не постраждало, ніхто не хоче визнати, що за його участі, або допомоги корупціонери і злодії творять свої "діла"
 • Гость: Карлійчук ЗЛОДІЙ
 • Гость: Ми говоримо про ремонти, школи, садки. Аяк страждає дитина під халатністю вчителів вихователів. Здаємо кошти і немалі а догляду ніякого. Сьогодні у моєї знайомої із №2 "Дзвіночок"садочка втекла трьохрічна дитина. Дуже аж дзвенить цей садок. Втекла -це так кажуть вихователі та завідуюча а вообщето недогледіли працівники садка. І що??? Мама в шоці, добре що з дитиною нічого не сталося. Вихователька та няня навіть не знають коли дитини не стало. Майданчик де вона гралася від воріт далеко, то як ніхто не помітив що дитина собі йшла до фіртки. А ніхто і не буде помічати, бо рано приводиш дитину усі вихователі разом із завідуючою стоять як стадо овець балакають, регочуть а ти не знаєш кому дитину вручити, усі стоять у купі. Ввечері приходиш так само. Діти групи не на своєму майданчику а разом з усіма на одному майданчику і вихователі вже в очікуванні щоб скоріше забрали батьки дітей і вони швидше звалили додому милі педагоги, якщо їх так можна назвати. Керівництво садка разом з своїми працівниками стоїть. Дитини довго не було, бо шукала вже поліція її і знайшли аж біля танку. Оце догляд, оце садочок, оце завідуюча, начальник освіти. Де вони усі? Та позвільняти за халатність по статті. Але все знову зійде з рук. Завідуюча відкупиться, начальнички приймуть до уваги. А на цей садок вже нераз скаржилися батьки, і за догляд, і за харчування, і за навчання.То коли буде порядок?
 • Балінов Дмитро: Наполегливо прошу вашу знайому зателефонувати мені: 099 632 72 17, 067 908 14 34. По-перше, зробимо про це матеріал на Сторожинець.Інфо. По-друге, підніму на сесії питання про профвідповідність директора цього садочку.
 • Гость: просто моя рекомендація Вам: якщо не хочете, щоби знову всім все зійшло з рук - йдіть в суд.саме в суд, міськрада хай там окремо розбирається. попутно відкрита судова справа явно завадить керівництву садка вийти сухими з води
 • Гость: Суд зробить винною вихователя, та впаяє їй штраф, а мерія ні при чому, як і завжди
 • Гость: Так Ви праві за дітей треба голови знімати, цеж життя та здоровя дитини, велика відповідальність за малечу перед батьками. Та я вам скажу відколи стала завідуючою Мотуз ЛА порядку тут нема. Усі працівники роблять що хочуть, вони самі по собі, вона сама по собі. Ні дітям дипломи на випускному вручити, пішов би поскаржитись то завідуючої нема, не розумієш хто з дітьми працює, постійно міняються вихователі. Словом понабирала таких як вона безвідповідальних. Про неї говорять що їй тільки в оранжереї працювати квіткаркою бо вона хоче Карлійчуку догодити і лише квіточки з одного місця на друге пересаджує.
 • Гость: У садочку №2 вкрали 40 дошок, шифер старий і недогледіли дитину. Чи буде покарана Завідуюча, вихователі і сторож? Як ви думаєте? Я думаю що ні. Корупційна схема працює так: Завідуюча дасть хабаря начальнику освіту а начальник освіти голові громади. Прізвищ не називаємо у звязку з розслідуванням! Та ви присяжні здогадалися. І чекаємо нових халатних пригод з боку дитячого садка "Дзвіночок" А коли буде голова бити в колокола цього ДЗВІНКА???Вже не перший раз осоромився цей колокол!
 • Гость: ММ що Ви панькаєтеся із цим Дзвіночком? керівництво неграмотне, безвідповідальне,хамовите. Що у місті немає гарних педагогів. Риба смердить з голови. Яке кервництво такі і підлеглі. А мамі порада, подати в суд, це життя вашої дитини. Спустите раз на другий раз буде ще гірше бо можуть відкупитися, а на третій раз взагалі і дитину можна втратити як не вашу то іншу.
 • Гость: Призвіще дитини Цера звати вроді Настя. Ми ще усіх дітей не знаємо бо тільки недавно прийняті у садок. Це молодша група.Дітей було мало 9 чи 8 діток і то не додивилися. Діма хотілося щоб Ви дійсно провели розслідуванна своє депутатське, журналістське щоб ми були спокійні за своїх діток. Не думаю що мама цієїдитини буде Вам дзвонити їй легше дитину в інший садок перевести чим судитися чи скаржитися бо всі бояться. Але що нам робити куди дітей діти. Тому просимо Вас дійсно провести велику роботу по цьому садку і не залишити це безнаказано.
 • Балінов Дмитро: Ми опублікуємо анонімно. Підтвердження від поліції в мене є, що така ситуація була, і що виїжджала слідчо-оперативна група. Виклик поліції зареєстрований. Тому прошу маму дитини зв'язатися зі мною для уточнення деталей. В матеріалі не буде ні імен, ні прізвищ, тільки факти. Ситуація дуже, ДУЖЕ, нестандартна, тому реагувати будемо відповідно.
 • Гость: А що вам робити? Продовжуйте дибільні традиції здавання грошей на різні потреби в садочку, здавайте гроші на подарунки вихователям, няням і т.д. до різних свят, бо квіти уже не катят, столи накривайте ну і решту всякої дурні, замість того, аби кожного дня перевірити і спитати як використалися бюджетні гроші і батьківська плата, які продукти дають вашим дітям, який посуд, яка постіль,Прогинайтесь далі, ви ж звикли бо почали ще в пологовому будинку, а потім в школі будете те ж саме робити ви думаєте що це ви так стараєтесь для своєї дитини...От прийшов момент задуматись.
 • Гость: Та не задумаються вони - це рабська раболепська подоба, до якої десятиліттями привчали батьків в школах і садочках. Мало хто може поперти проти цього, хоча якщо попруть всі разом - переможуть. Стадо баранів, інакше не скажеш.
 • Гость: На всі 100 правильно і точно ! тьки, не зрозуміємо, що не ми садочки обслуговуємо, а вони нас - то нічого не зміниться. Починайте з себе. Починайте вимагати нормального обслуговування вас в садочках, магазинах, конторах та державних установах і т.п. Побачите, що тільки тоді щось посне мінятися навколо.
 • Гость: Дорогий Діма! Навіщо Вам мама, вона бідна що пережила. Ви таке розслідування провели, розкрили цілу низку фінансових афер. Ви самі можете все про випадок з дитиною розслідувати, у Вас все ясно і чітко вийде. Маму вже напевно обработали і пообіцяли море і гори. Щоб не постраждали інші діти від таких працівників. Будемо Вам вдячні за висвітлення цієї ситуації та за контроль щоб були покарані винні. Бог з Вами, бо діти під покровительством Божим і неможна допускати такого ганебного відношення до маленьких діток.
 • Гость: Нічого не буде нізавідуючій ні працівникам. Гакман оберігає її якзіницю ока.Та й самі батьки цієї дитини будуть мовчати
 • Гость: Біда в тому, що Гакман немає ніяких прав, усі права Гакмана забрав Карлійчук.
 • Гость: А я знаю,що над Гакманом стоіть Брижак,а не Карлійчук.
 • Гость: До чого ці слова : "маму напевно оброботали і пообіцяли море і гори"...Ви були на місці мами? Ви бачили всю ситуацію? Мама ще в шоковому стані...вона цього так не залишить!!!!
 • Гость: ...
 • Гость: Доброго дня ! Прочитала статтю. Я дякую всім,хто хвилюється за долю нашої школи, всім, хто допоміг нам відновити будівлю, всім, хто підтримав у скрутний час порадою, добрим словом.... Бачу, що Михайло Шморгун хоче нам допомогти, проте не все є так, як написано в статті. І, як директор школи, я хочу внести деякі корективи. Школа не була "порожньою" під час ліквідації наслідків пожежі, вона експлуатувалась, діяли на першому поверсі "учительська", "медичний кабінет", " дитячі вбиральні", розміщені у веранді, у підвальному приміщенні працювала котельня. З дітьми, вчителями, обслуговуючим персоналом були проведені інструктажі з ТБ, але ж це - ДІТИ!!! Тому тим, хто крив дах чи працював всередині приміщення треба було завжди тримати все під контролем (скидалась бляха, пошкоджені вогнем бруси, піднімались листи метало черепиці і тд.) Робочі, які працювали у нашій школі-СПРАВЖНІ МАЙСТРИ СВОЄЇ СПРАВИ! Класи та коридор мають гарний естетичний вигляд, покрівля зроблена якісно. 25 липня у нас пройшла буря, дах ніде не протік, (до цього часу протікав верх у коридорі, у класі на другому поверсі (який теж повністю відремонтовано і перекрито)), а от стару не замінену проводку знову замкнуло..і тепер частина школи без світла... не вистачило грошей... Тепер щодо підрядника. Це-толерантна,вихована,розумна людина, яка користується авторитетом та має всі необхідні як знання , так і документи для проведення таких робіт. У "ту " ніч було обрано інших людей для ліквідації лиха,проте у них не було ліцензії. І класів,які не закінчені було б більше, один із них дороблено за кошти організації підрядника,тому світильників-не 22,а 25; підлоги не 33 м2,а-73м2. Виміри даху проводили батьки наших учнів, тому виключаю те,що є велика різниця з квадратурою. Ліва сторона даху набагато більша,на фото ,де ви показуєте відкоси,це видно. Щодо меблів,"кругленької суми",то першою була накладна на суму 99тис. 80 грн.,довелось її міняти,така саме кругленька сума і має бути. Замовляли ми меблі в Чернівцях, магазин "Буковинська книга", в якому обслуговуються педагоги не тільки Сторожинецького району чи Сторожинецької громади, а й всієї Чернівецької області. Дошки дорожче,бо ми замовили їх розграфити(клітинка,лінійка...) Купувати в Інтернеті можна,проте хто відповідатиме за якість??? А буває ж різне... В магазині за товар відповідає продавець. Та й по номеру,що ви запропонували,я телефонувала..Це-Чернігів,договорів вони не складають,перевезення меблів - на спів,а не безкоштовно. Дали мені пораду звернутись на фабрику "Геліка"...і шукай... Ось те,з чим я не погоджуюсь. п. Михайле! Я дякую ВАМ,що піклуєтесь,і якщо ви зможете допомогти нам із тим,щоб все ж таки виділили ті "200" тис., то як і ВАШИМИ силами ,так і силами Сторожинецької ГРОМАДИ, ОДА, допомогою батьків,педагогів,учнів... ми зможемо завершити почате...
 • Гость: Як так робили ремонти, що проводка знову коротнула? Робимо, палимо, ремонтуємо? Де гарантія, що не коротне знову? Проект же не пройшов експертизу, бо чесні люди пустили це як капітальний ремонт, а по факту була реконструкція. Про двері забули, двері. Які вони в школі шикарні. І підлоги в акті виконаних робіт підлоги 33 м2. Просто технагляд сліпий був, треба чоловіка пожаліти. Світильників мало би бути за ті гроші на третину більше, а не на три... Головне, Оксана Володимирівна, щоб до 1 вересня оті два горілі приміщення були зроблені. Підозрюю, що загвоздка в тому, що з 10 липня на такі роботи має бути ліцензія. І щоб використати ті 200 тисяч від ОДА, підрядник має бути ліцензований. Але я не будівельник, не розбираюся.
 • Гость: А може проводку клав кооператив "Шустрий" ?
 • Гость: Пані Оксано, Ви ж порядна людина. Мені соромно за Вас.
 • Гость: Порядна, але підлегла!
 • Гость: Підлегла, але це її форма особистого щастя...
 • Гость: Автору, для роздумів. -Замовляли ми меблі в Чернівцях, магазин "Буковинська книга"...пише директор школи. Магазин Буковинська книга обласне комунальне підприємство, а накладна на меблі від ФОП...