На недобудованому мості по вул. Клинівській обвалився перший проліт

Сьогодні зранку, 14 червня 2018 року, на недобудованому мості по вул. Клинівській у Сторожинці обвалився перший проліт, на якому вже довгий час стояв величезний електричний гусеничний кран Takraf.

Нагадаємо, що історія моста через Сірет по вул. Клинівській, що був зруйнований повінню у 2010 році, все більше схожа на епопею – на фоні загальнодержавних рішень про ремонт цього важливого для Сторожинецької громади інфраструктурного об’єкту червоною лінією проходять долі людей, які стали заручниками ситуації.

У двох районах Сторожинця – Білці та Заріччі, – проживає біля 5 тисяч містян і швидкого сполучення між двома частинами міста немає вже майже 10 років, не говорячи про те, що міст був об’їзним шляхом для вантажного транспорту, що рухався у напрямку Красноїльська.

Світло в кінці тунелю загорілося у грудні 2017 року, коли, після чисельних листів та звернень, уряд виділив 22 мільйони на ремонт моста. У серпні 2017 року Василю Олексюку, жителю вулиці Клинівської у Сторожинці, листом з ОДА повідомили, що “об’єкт планується ввести в експлуатацію у 2017 році”.

Тендер, оголошений Службою автомобільних доріг Чернівецької області, виграло Вінницьке МБУ-4. За графіком робіт, вони мали бути закінчені 10 грудня 2017 року. Надворі червень 2018, а об’єкт ще не введений в експлуатацію.

На цьому будівельному майданчику нам довелося побувати вже багато разів, а кран, який нині ледь не сповз в Сірет, став майже символом недобудови.

Ми не експерти і не можемо стверджувати напевно, але ще у квітні, під час чергового народного обурення, звернули увагу на дерев’яні підпори, на яких стояли плити перекриття, на яких, в свою чергу, стояв кран вагою майже 50 тонн. Приблизно таким же чином плити впиралися в надійно укріплений берег.

Чи то будівельники проводили таким чином планові випробування прольоту, чи то їх підвів підрядник, який замість дерев’яних підпор з породи бразильського амаранта надав звичайну сухостійну ялицю, але якби проліт з’їхав вниз тоді, коли на мості урочисто “різали стрічки” – було б значно гірше.

Поки з однієї сторони моста робітники “вяжуть арматуру”, з іншої – будівельники готують майданчик для ще одного крану, який мав би витягнути і плити, і будівельну техніку.

Категорія: Важливо Новини міста
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ