Субота, Лютий 24
Білий Ангел - Центр яскравих подій

Кардинали сірих схем Сторожинецької міської ради. Розслідування (частина VII)

Розслідування

Нарешті в Сторожинецькій міській раді закінчили розподіляти між підрядниками роботи, які будуть виконуватися за 11 мільйонів інфраструктурної субвенції.

Так як публікація таблиць з великою кількістю цифр не сильно інформативна, то я підготував для читачів Сторожинець.Інфо наглядні графіки, щоб жителі зрозуміли кому відійшов “бонус”, заради якого, зокрема, і об’єднались навколо нашого міста найближчі села.

Суми підписаних міським головою Миколою Карлійчуком договорів на 1-2% менші, ніж затверджені виконкомом 4 липня, тому що в більшості випадків потрібно складати окремий договір з технаглядом або проводити інші, мілкі, але важливі роботи.

За господарською звичкою, тендерні процедури будуть застосовуватися тільки в двох випадках – при купівлі грейдера для КП “Банилів-2017” та при замовленні розробки генплану. Інші гроші фактично розподілялися в ручному режимі нашим мудрим господарником.

Цікаво виглядає розподіл об’єктів між населеними пунктами громади. Наприклад, на Сторожинець заплановано витратити 4,5 мільйона гривень субвенції, яка дається пропорційно сільському населенню, на Банилів-Підгірний – 4,1 мільйони, на Бобівці – 900 тисяч тощо. А ось Панка, Заболоття, Ясено і Комарівці не отримають нічого з тих коштів. 

При аналізі витрат на населені пункти тихі обурення, що “кошти йдуть постійно на Банилів-Підгірний”, стають цілком реальними цифрами.

Якщо подивитися пропорційно населенню, то банилівчани (які є прекрасними людьми і я зараз обговорюю тільки дії тих, хто “справедливо” розподіляв державну субвенцію на ВСЮ громаду) на 1 особу отримають більше 1 тисячі гривень.

Вдвічі менше отримають грошей на розвиток інфраструктури жителі Бобівців, а сторожинчани – втричі менше. Найбільш “обділеними” субвенційними гривнями серед тих, кому вони взагалі дісталися, вийшли жителі Нових Бросківців.

Як розповідали мої джерела в мерії, любі друзі нашого господарника активно шліфували поріг високого кабінету, сподіваючись отримати шматок бюджетного пирога. Деякі, досвідченні чиновники, незважаючи на стан власного здоров’я, особисто контролювали, щоб потрібні підрядники отримали частину халявного грошового “профіту”.

Отже, розподіл виглядає так:

Роботи, які будуть реалізовуватися за кошти інфраструктурної субвенції Сума, тис. грн. Підрядник
Капітальний ремонт тротуару по вул. О. Кобилянської в Сторожинці 589,84 ФОП Данилюк З.В.
Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення села Банилів-Підігрний 32,00 ФОП Глядченко О.С.
Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення села Давидівка 64,00 ФОП Глядченко О.С.
Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення села Костинці 47,90 ФОП Глядченко О.С.
Будівництво спортзалу та НВК по вул. Б. Хмельницького, 112б в Сторожинці 1345,21 ТОВ “Агробудналадка”
Капітальний ремонт амбулаторії загальної практики в селі Банилів-Підгірний 1316,06 ТОВ “Агробудналадка”
Капітальний ремонт амбулаторії загальної практики в селі Зруб-Комарівці 153,68 ТОВ “Агробудналадка”
Капітальний ремонт покрівлі амбулаторії загальної практики в селі Костинці 230,78 ТОВ “Агробудналадка”
Капітальний ремонт каналізаційної системи від вул. Т. Шевченка до вул. І. Мічуріна по вул. О. Кобилянської в Сторожинці 456,25 ТОВ “АВІКбудпроект”
Капітальний ремонт стадіону села Слобода-Комарівці 89,42 ТОВ “АВІКбудпроект”
Капітальний ремонт котельні гімназії села Банилів-Підгірний 58,25 ТОВ “АВІКбудпроект”
Капітальний ремонт клубу в селі Слобода-Комарівці 145,00 ТОВ “АВІКбудпроект”
Капітальний ремонт водопроводу від другої насосної станції до верхнього резервуару в Сторожинці 662,65 ТОВ “АВІКбудпроект”
Капітальний ремонт покрівлі НВК в селі Бобівці 943,33 ТОВ “АВІКбудпроект”
Капітальний ремонт каналізаційної системи Новобросківецького ДНЗ 195,41 ТОВ “АВІКбудпроект”
Капітальний ремонт покрівлі та облаштування огорожі ДНЗ №7 в Сторожинці 450,34 ПП “БК Єврожитлобуд-Груп”
Капітальний ремонт клубу села Давидівка 403,64 ПП “БК Єврожитлобуд-Груп”
Капітальний ремонт клубу села Зруб-Комарівці 162,71 ПП “БК Єврожитлобуд-Груп”
Розробка генерального плану міста Сторожинець 999,17 Оголошений тендер
Придбання автогрейдера для КП “Банилів-2017” 2398,80 Оголошений тендер
Капітальний ремонт підлоги глядацького залу Народного дому села Банилів-Підгірний 277,17 КП “Сторожинецьке ЖКГ”
 Загальна сума 11021,59

На дві позиції було оголошено тендер, а решту, згідно повністю ручного розподілу підрядів, буде реалізовувати ТОВ “Агробудналадка” (директор Костянтин Нуцул) – більше 3 мільйонів, ТОВ “АВІКбудпроект” (директор Юрій Апостолюк) – 2,5 мільйони, ПП “БК Єврожитлобуд-Груп” (директор Олександр Петраш) – 1 мільйон та КП “Сторожинецьке ЖКГ” – 277 тисяч.

Також у списку є два підприємця – це Зиновій Данилюк з підрядом в 589 тисяч та Олександр Глядченко, який буде робити освітлення на 143 тис. грн.

До речі, Олександр Глядченко вже виконав цього року для міської ради робіт на 101 тисячу гривень, а його батько, раптово, є “головним енергетиком” Сторожинецької громади.

Сам цимес в тому, що підрядників на освоєння бюджетних коштів одноосібно вибирав голова громади. З них тільки Олександр Глядченко та ТОВ “Агробудналадка” взагалі не працювали з міською радою до створення громади.

Якщо проаналізувати витрати коштів Сторожинецької міської ради на сьогоднішній день, то можна зробити Топ-10 підприємств та Топ-10 підприємців, які взяли з бюджету громади найбільше грошей. В списку нижче немає монополістів – Сторожинецько РЕМ або ПАТ “ЧернівціГаз”.

Основні підрядники, які будуть працювати за інфраструктурну субвенцію, також є в цьому списку.

Найбільше коштів на даний момент взяло згідно тендеру ТОВ “Олбі-рос Корона”, яке займається постачанням харчування в навчальні заклади та ДПСЛАП Сторожинецький держспецлісгосп, який постачає паливну деревину і брав участь у публічних закупівлях.

Ситуація навколо тендеру щодо закупівлі та встановлення металопластикових вікон в навчальних закладах громади, що буде виконувати ТОВ “Термопласт-Плюс”, дещо неоднозначна – підприємство виграло тендер на постачання вікон, потім міська рада відмінила тендер, а потім заключила договір з “Термопласт-Плюс” вже на постачання разом з встановленням.

Але тендерні процедури пройшли не всі підприємства. По господарській традиції Сторожинецького району, потрібні підряди даються потрібним підрядникам без всяких тендерів.

Наприклад, ТОВ “АВІКбудпроект” цього року виконало робіт для міської ради на 894 тисячі гривень – це капремонт Слобода-Комарівської ЗОШ, поточний ремонт систем водопостачання Новобросківецької школи, благоустрій стадіону “Дружба” в Сторожинці і два поточних ремонти огорожі – по вул. Видинівського та Чернівецькій.

Також з ТОВ “АВІКбудпроект” пов’язане ТОВ “Інвесттеплопостач”, яке займається опаленням Панківського і Бобовецького НВК. Школярів цього року нагріли на 334 тис. грн.

Як ви здогадалися, цей підрядник ставав об’єктом нашого негативу, який міська рада офіційно не спростовувала і не критикувала. Але, не моргнувши й оком, голова громади Микола Карлійчук підписує з ним договорів на 2,5 мільйони, що майже втричі більше, ніж все “зароблене” ним за 2017 рік. Без жодного натяку на будь-які прозорі конкурси.

Приблизно те саме стосується ПП “БК Єврожитлобуд-Груп” і КП “Сторожинецьке ЖКГ”. Ніхто з них в тендерних процедурах участі не брав, але має досвід правильної “економії”. В найгірших традиціях мерії, попри обіцяні зміни, попри “життя по-новому” все знову вирішувалось одноосібно і кулуарно.

Окремо стоїть в списку тих, хто буде працювати за гроші інфраструктурної субвенції, ТОВ “Агробудналадка”. В “схемах” підприємство нами поки що помічено не було, але досвід освоєння бюджетних коштів фірма має.

З серпня 2015 року по району та трохи по області вони виконали робіт на 24,3 мільйона гривень, з них 7,2 мільйони – за кошти Управління освіти Сторожинецької РДА.

Полюбляли районні освітяни переводити кошти і на пов’язані з ТОВ “Агробудналадка” юридичні особи – ПП Нуцул К.С. (майже 800 тисяч гривень), ПП “Агропроменерго-1” (55 тисяч гривень), і на ПП “Агробудсервіс”(1,9 мільйона), що може свідчити про наявність якихось маніпуляцій, але я стверджувати не берусь.

Принаймні, Сторожинецька міська рада на ПП “Агропроменерго” перевела 12 тисяч гривень за гойдалки, які встановили в Панці.

Якщо порівнювати період з серпня 2015 до кінця 2016 року, де бюджет міста за рік не мав і десятої частини бюджету громади, з 2017 роком, то можна побачити, що в колоді надійних підрядників відбулися деякі зміни. Наприклад, набагато менше грошей отримало ТОВ “Консоль БМ”, КП “Сторожинецьке ЖКГ” та ТДВ “ШБУ-60”. Останні вже були в епіцентрі гучного скандалу, який тягнеться до сих пір.

ТОВ “Консоль БМ” виконувало ремонт доріг як в місті, так і в громаді, причому одного разу виграли тендер на суму, вшестеро меншу за заявлену міською радою – при очікуваній вартості виправлення профілю доріг в Банилові-Підгірному, Давидівці та Слободі-Комарівцях в 598 тисяч гривень чернівецькі будівельники знизили ціну до 90 тисяч гривень. 

З огляду на кількість коштів, отриманих лише від міської ради, дивно виглядає постійно-критичний стан КП “Сторожинецьке ЖКГ”. За два роки – 3,5 мільйона гривень, з яких більше 1 мільйона – це фінансова підтримка комунальників згідно рішень сесії в 2015-2016 роках.

В Топ-10 фізичних осіб-підприємців, які отримали найбільше коштів з початку 2017 року, немає тих, що будуть реалізовувати інфраструктурні гроші.

Деякі з них вигравали тендери або проходили переговорну процедуру закупівлі в Сторожинецькій міській раді.

Зиновій Данилюк, який цього року поки що був в господарницькій немилості, в 2015-2016 роках отримував досить значні кошти (1,3 мільйона гривень або більше 600 грн. за 1 м²) за встановлення всіма любимої плітки (тобто виконання ремонту тротуарів) по вулицях Видинівського, Ватутіна, Хмельницького, Кобилянської та Майдані Незалежності в Сторожинці.

З таким же досвідом зараз він буде виконувати роботи по встановленню плітки по вул. О. Кобилянської в Сторожинці. Капітальний ремонт тротуару площею 912 м² обійдеться міському бюджету, який поповнили кошти інфраструктурної субвенції, майже у 590 тисяч гривень, або 646 гривень за 1 м².

Напевно, в Сторожинецькій громаді немає жодного спеціаліста, здатного за такі кошти встановити сірі бетонні тротуарні фігурні плити типу “Старе Місто” товщиною 45 мм, які на весь той тротуар коштували б аж раптом 150 тис. грн. (або десь 140-160 гривень за 1 м²) та 2560 поребриків бетонних (75х20х6) десь на 130 тис. грн., тому прийшлося запрошувати правильного підприємця з далекого Снятина Івано-Франківської області, який вже має досвід.

Підсумовуючи, варто зазначити, що після об’єднання міста і сіл в Сторожинецьку громаду, не змінився формат роботи місцевої влади.

Одноосібно вирішуються питання, які об’єкти мають отримати фінансування і які підрядники ці об’єкти будуть “освоювати”. Жодного впливу на ці рішення не мають ні депутати, ні члени виконкому, ні старости, ні жителі громади.

Фактично – громада використала субвенцію не для розвитку, а для підтримки потрібних підрядників. На жаль, при існуючому нині формату влади в громаді, ми не отримаємо шансу для розвитку. Кожен підряд без конкурентної складової – це неефективне витрачання і так невеликого ресурсу.

Проводячи журналістські розслідування ми бачили, як на одному об’єкті можна “зекономити” від 10 до 40% реально витраченого ресурсу, який є тією корупційною маржою, яка осідає в руках правильних людей, а зараз – фактично вся субвенція пішла освоюватися по таким схемам.

Ми зі своєї сторони, як журналісти, можливо навіть трохи раді, адже у нас буде багато приводів вчергове писати “негатив”. Але ця радість – зі сльозами на очах. Для нас очевидно, що від об’єднання громад виграли не жителі, а правильні підрядники і найвищі чиновники, які вже тривалий час знаходяться і “в тємі”, і “в долі”…

Михайло Шморгун

Від редакції: готові опублікувати на Сторожинець.Інфо бачення керівництва міста, депутатів, членів виконкому, громадськості щодо цієї та інших ситуацій. Контакти вказані внизу сторінки.

Магазин Водолій
 • Гость: Все ясно. Молодець. Доказав цифрами, що Карлійчуки прийшли красти. Хто не в курсі - АВІКбудпроект разом з Апостолюком - це підрядчик копчика. Недаром комунхоз буде латати підлогу в Банилові, а Апостолюк - робити водопровод в Сторожинці.. Тобто процентів 30 можна списувати на то, що вони запланувати втулити. Або десь 600-700 тисяч тільки на об"єктах копчика зароблять. Вот, шановні виборці, ефект вашої пасивності перетворюється в гроші. Хавайте
 • Гость: А тепер чекаю, як ви всі дружно не прийдете на майбутні вибори, а хто прийде, той буде розводити руками мол "крім Карлійчука там більше і нема за кого". Скинулись дядькові на забезпечену старість. Дякую
 • Гость: Забезпечення треба зароблята у Бога, а це все пусте й грішне, це старість не забезпечить.
 • Гость: От так стадо. Шкода, що ці матеріали не читає лекторат карлійчука, який біг за олію та банани на виборчі дільниці. А тепер для людей думаючих. Дорогеньки це пройшло вісім місяців, уявіть, що буде за весь термін. карлійчук чхав на громаду, навіть звіту ні за 100 днів, ні за півроку, зате в схемах по самі вуха. Цікаво скільки з цього має прокурор, СБУ - шники, МВС - ники, мабуть процентів 30. А скільки має депутат Рибак? Других варіантів немає.
 • Гость: Люди добрі,накінець ми починаємо прозрівати,дякуючи таким депутатам як Балінов,Чоботар і ще декілька.Тепер вони не дадуть красти ні копчику ні старим пенькам.За все будуть нести персональну відповідальність.За кожну копійку будуть давати відповідь.Ви зверніть увагу як роблять якісно 2 садок і ті хлоппі пашуть,аж закипають за день тому що там платить депутат верховноі ради і там несуть люди відповідальність і за роботу і за використані кошти,а підіть подивіться як працюють підрядники копчика Петраші та команда у 7.садку,один робить ,а п"ятеро дивляться чи він правельно лопату в руках тримає.Бо тут гроші громади які йдуть на деребан.І ім на-рать що через рік іхня робота піте коту під хвіст,головне бабло зрубати і з копчиком поділити.А мерія тому хапугі ще допомогу 5000тис і лікування безплатне.Сараку бідося.Аж гидко.
 • Гость: В Сторожинецькій громаді до влади прийшла справжня мафія.Цю мафію очолив дон Карлос. ВСі фінансові потоки контролюють кілька людей. Основні Абрамчук і копчик.Всі земельні питання деребенять Деліцой Некіфоряк.Юридично їм закриває всі питання Сирбу.Матейчук всі ці чорні справи проводить через виконкоми і сесії якщо треба то рішення будуть писати такі як треба а не так як голосують.Карлійчук з цього потяга спригне як тільки з держави перестануть поступати шальні гроші.Бо тоді не буде що деребанити.А депутати які слухают своїх вождів будуть соплі жувати.
 • Гость: Якщо ви знаєте про якийсь деребан,чому не викладете факти як це робить Дмитро.Гадити із под тішка може кожен,пишіть реальні порушення.А особисте невдоволення тримайте при собі.Конкретно хто що роздеребанив і де?Ось дівчата з бюту конкретно розкрили факт розкрадання землі Карлічком І Бойчуком В.а оце ваше ляпання і плескання язиком ,від завісті і пустоти в голові.Факти і докази і не судіть усіх по собі.
 • Гость: Правильно Степана кажеш, ще тільки робити добре не почали, а гвалту повно. Все буде ясно коли будуть акти виконаних робіт. Тому нехай контролюють.
 • Гость: я не розумію з чого піднявся весь кіпіш, ну якісь цифри, якісь діаграми, мабуть і не секретні зовсім, раз ми іх тут бачимо, можна звичайно поспорити відносно направлення коштів, забагато капремонтів, я б вкладав краще у дорожню техніку, водопровід, каналізацію, очисні, чи очисні планують за екологічні гроші, ну то такє...а будівлі якщо до тепер простояли, то нічого страшного почекали би ще пару років без капремонту...але як це все рішалося чи колективно, чи одноосібно, невідомо...а відносно відкатів, про які багато говориться, то це справа інтимна, і ніхто не узнає- хто, кому і скільки...та чи можна назвати ці відкати дерибаном, ну судіть самі- наприклад кошторисна вартість капремонту об'єкту- 500тис.грн., це по законному кошторису, згідно діючих розцінок з діючими накрутками, кошториси провірені перепровірені, комар носа не підточе...прямих затрат, це на матеріали, зарплату, податки- десь 250 тис, ну половина приблизно як правило, інша сума- 250 тис йде на розвиток підрядчика, ну ще якщо пісок, шутер вкраде, то й більше йому прибутку лишеться, ну хай 300тис...і що нашим можновладцям лишаеться- кусати лікті і дивитись на довольне обличчя підрядника, звичайно ні, дурні хіба що би були, вони кличуть підрядника і кажуть: "шановний, а у тебе харя не лусне від такого джек- поту, а ну обналічуй половину прибутку і неси сюди 150тис..."...і несе, і руки цілує, бо знає, що не дадуть другий раз заробити...в принципі оті 500 тис на об'єкт вони полюбому підуть з громади, і на законних підставах, як вони потім розприділяться, то вже інше питання, хлопці прийшли на пять років, там хто його знає, хочуть максимально скористатись моментом...
 • Гость: Бачиш все розумієш. Ну з тих 150 тис.грн. візьми 15 тис.грн, 10% по Божому. А так харя не тріскає?
 • Гость: Ну, ти таий розумний, то прокоментуй а чого би їм, не пропустити ті тисячі через збиткове , вмираюче ЖКГ, вони ж так за нього переймаються на всіх засіданнях, тай грошики громади пішли б, можна сказати, до громади, й податки, і збитки мілліонні враз можна зменшити на значну суму? А?
 • Гость: З першою половиною вашого коментаря цілком погоджуюсь, а от із другою -ні. Якщо взяти кошторисний прибуток у будівництві, то він складає до 1,6% на капітальних ремонтах, а на новому будівництві того менше. Він більше ніж у 20 разів менший за передбачений Вами. І на крадженому піску і гравію багато не заробиш, адже без накладних його не запроцентуєш. Є інші методи завищення вартості, зокрема приховані роботи, махінаціі на оплаті праці, відрядних і основне на списанні матеріалів і пального. Списується по нормам, а витрачається менше, недокладується. І ще одна стаття - інструменти. Наймають зазвичай бригади, що йдуть зі своім інструментом (болгарки, пліткорізи, бензопили...). А іх амортизація врахована процентовками. Але на всьому цьому, плюс різні коефіцієнти, можна дотягнути до 20 відсотків. Все інше - через завищення обсягів. На це ніхто не йде, бо це доказуємо і це кримінал. Таксамо ніхто не запроцентує матеріали за завищеними ніж середньоринкові цінами. В програмах АВК ціни забиті, постійно оновлюються і, за рідчайшими виключеннями, технагляд тут порушень не допустить. Стосовно завищенних обсягів і надмірних відкатів, то навіть при Янику, коли хотіли 30%, ніхто тебе не прикривав. Якщо попадешся, викручуйся як хочеш. Хоч відкат дав самому губернатору, він тебе не знатиме. Одразу попереджував, відкупишся сам. Така практика була популярна у 2008, 2010-2012 роках. Брали обєкти на шалені мільони, до роботи навіть не приступали, папери писали і брали гроші. А обєкти були фейковими. І фірма таксамо швидко зникала, як і появлялась (всіляки грузини, армяни, кияни чи з донбасу). А от з службовців основні особи відсиділи (Дякон, Русу (підстава Лієва, хоча конвертирував гривні у долари сам Лівіу на Калинці), або відкупились як Лосік, Пушко. Відтоді ця практика зникла, і хлопці, що досі працюють на будовах, цим не займаються, адже це хапнути один раз, і втекти.
 • Гость: На прихованих роботах не дуже зараз змахлюєш, реаізору якщо не покажеш фотозвіт (а це зараз дуже практикується в нормальних технаглядів), ревізор починає вивертати все, на зустрічних перевіряють все і долучають ще податківців, тоді мало не покажиться. У ревізорів є зараз та ка амулька, чим більше повернеш до бюджету, тим більші преміальні, і негласно ставлять ще план. Тому зараз не дуже і розжинешся. Не мені тобі пояснювати, сам знаєш. На сьогодні більше дивляться в правильності оформлення документації, якщо десь дав маху, оформляють як не цільове, і все переводять в збитки, от тоді і є джек- пот.
 • Гость: Цілком згоден. Єдине що мене дивує, що вже й ревізори мають плани. Раніше чуть не єдина структура, якій плани не доводились і не ганялись за показниками. Величезні суми у звітах - це недоотримані ресурси або такі собі фількіни грамоти. Ніби сільради або ще хтось не здав в оренду землі або приміщення. А те, що ці землі і за доплату ніхто не візьме десь у Красношорі чи Костинцях їх не цікавить. І відповідальності за те слава богу не було. Також шукали заниженнявартості активів. Це бухгалтер не знав, не вмів або забув проіндексувати основні засоби. І робив це під час ревізії. Іншими словами, акордеон в клубі, якому 50 років, числився по вартості 20 рублів. Тепер він числиться 2000 грн. Велика різниця. Його однаково треба списати. А уявіть собі будівлю скажимо школи. Числилась у 50 тис рублів (або вже гривнів). Проіндексували і на балансі вже кілька мільйонів. Школа яка була, така є. Більшою або кращою не стала. А КРУ має показник у кілька мільонів. Держава єдине що вигравала, 250 грн. у вигляді штрафу від бухгалтера. З нецільовим також згоден. Але їх ніхто не вертає з кишені. Знімають з кошториса. Максимум можуть припинити операції з бюджетними коштами.
 • Гость: Ніхто зараз перевірки робити не буде, операції не припинуть, в разі якщо хтось зверніться до вищого керівництва, як це було в Кучурові. Але в Кучурові звернулись по одному об'єкту, а під роздачу попали всі підрядники. Коли доказують нецільове в першу чергу страждають бухгалтерія і казначейство, хоча вони до оформлення документації по будівництву немають ніякого відношення. Вони оперують наявними документами які подали підрядники і які погодив замовник, тобто голова чи заступник який веде даний напрямок. Підписують одні а штрафи платять інші. Хоча за нецільове на бюджетну організацію також діють санкції, в вигляді сплати до відповідного бюджету суми нецільового використання, колись такі види санкцій застосовувались, а після правоохоронці розбиралися хто вчинив дані дії. Щодо оприбуткування на баланс активів це вже не проходить, це стара мулька, коли не хватало до плану оприбутковували квіти, вазони , коври, доріжки, і т.д.і т.п. Це на сьогодні не актуальне. З нового року піде жара, коли закінчиться мараторій на перевірку, коли всі служби підуть в загонку, і тоді почнуть щурі тікати з корабля.
 • Гость: Може тоді, якщо ніхто нічо не краде, розберете цю статтю? https://storozhynets.info/archives/26743 Поставити 12 дверей за 100 тис. гривень, якшо металопластикові коштували б 80 тис. гривень - це не перебор? Або оцей? https://storozhynets.info/archives/26638 На ремонт заборчику 28 тисяч гривень?
 • Гость: Я не стверджую що не крадут. Крадуть, лише не так просто і такими обсягами, як тут написано. А стосовно аналізу, я писав ще місяць тому в коментарях після першої статті, що для об'єктивного розслідування потрібно набагато більше джерел інформації (бухгалтерських документів) адже є нюанси. І все може бути в межах закогного. Як наприклад те, що двері рахуються не по площі полотна, а пройому. Тому зробити висновки з уривків або непової інформації як мінімум неетично і недостовірно.
 • Гость: Іраклі читаю ваші коментарі з цікавістю, але в мене складається враження, що ви в долі або, як мінімум консультант на громадських засадах у карлійчуків. Ви розумна людина і прекрасно розумієте, що за 1,6% джипи не купиш.
 • Гость: Звичайно. 1,6 відсотка це кошторисний прибуток, який ще й оподатковується. Але завдяки описаних мною вище махінацій дотягують до 20%. Це з практики. Щось з цього вертають відкатами. Але якщо в рік мати підряди мільонів на 10 і більше (а у Нуцу по всій області (Путила, вижниця, УКБ) загальний обсяг в рази більший), то за п'яту частину можна і джипи міняти. Не слід забувати, що десь і виконроб вкраде, і бригадир стащить, і менти здоять... І ще, я іх не захищаю, просто коли мене старі мудрі і врівноважені крушники, половина з яких і вживих вже немає, почали вчити перші ази цієі професіі, вони всі говорили одне: не звинувачуй людину, якщо ти не впевнений що зможеш доказати іі вину. Інакше сам поплотишся за це. І був час, що поплатився. А на рахунок "в долі чи консультант" то можу сказати що Карлійчука не бачив роками (якщо не врахувати відео на цьому сайті), і перебуваю я в тисячах кілометрів від него і його оточення. "Долю" мені хіба на рахунок вишлють, але не будуть, бо попаляться.
 • Гость: Журналісти не погані статті зробили, але дальше повинні працювати ревізори, але і цього буде мало, якщо підприємство закупило матеріали в єдинщика, взяли на витратити, накрутили ПДВ, і це пішло вже додатково 43-45%. Тут треба щоб ЖКГ працювало з організаціями які платять ПДВ. Але також треба щоб ЖКГ мало оборотні кошти. А вони голі. Краще щоб такі роботи вони не виконували, нехай займаються своїми прямими обов'язками, ато від таких оборуток бюджет страждає а хтось заробляє. Я думаю зрозуміло, ЖКГ не заробляє, а заробляє той в кого беруть матеріали.
 • Гость: Ви можете сказати, які функції повинен в громаді виконувати ЖКГ? Що цій організації не можна робити?
 • Гость: Ця організація може виконувати ряд робіт не менше ніж любий приватний підприємець, і не бути збитковою!
 • Гость: Нє ну це просто капець якийсь. Ці гівнюки карлоси і копчики разом з абрамчукчею нагадують гремлінів - вигаданих істот які тільки те і роблять, що перешкоджають прогресу і розвитку а наші гремліни з такою діялністю діють у інтересах москви то їх цілком можна назвати кремлінами. ось такий простий висновок Карлійчуки і Абрамчукчи - Кремліни, агенти москви.
 • Гость: